Každý se s tímto fenoménem jednou musí v životě potkat. A určitě potkal. Mnozí se táží, k čemu nám je to dobré. Inu, je a není. Faktem je to, že s pomocí IT se dozvídáme novinky z celého světa takřka v řádu minut. Pokud se něco mele v Austrálii, jistě se zde naskytne někdo, kdo to podá dál a ten to dá zase dále, a to tak dlouho, až to ví celý svět. A tyto operace předávání zpráv nemusí trvat déle než pár minut. Ostatně jsme se o tom mohli nedávno přesvědčit v rámci válka na Ukrajině, kde útok na nezávislý stát se stal během několika minut znám celému světu a tento také zaujal vůči tomu stanovisko.
Stejnou metodou máme vlastně přehled o dění na této planetě. Co se kde šustne je ihned ve zprávách a zde už jen zbývá dělit je nezajímavé a zajímavé, popřípadě na nedůležité a důležité. Bohužel už to dělá někde někdo za nás, takže se některé druhy zpráv mohou opozdit, popřípadě dorazí naprosto jiným kanálem. Tedy, z jiného zdroje. Pokud tento nemá důvěru, je třeba poté zprávu pečlivě ověřovat, a to na jiných zdrojích, samozřejmě nezávislých.
Na této planetě se však něco děje v jednom kuse, bohužel více v tom negativním smyslu. Války, přírodní katastrofy, nebo útok viru na lidstvo jako takové. To vše je předmětem zpráv a něco ukrýt neboli zamést pod koberec není zrovna jednoduchá záležitost. Považte tu ostudu, když s novinkou přijde jiná agentura, co si naši čtenáři, respektive diváci pomyslí?
Divák si v podstatě nepomyslí nic, neb většinou je to opravdu jedno, odkud zpráva přijde. Jen má pak menší důvěryhodnost, ale čas ukáže, kde je pravda. Informační technologie samozřejmě nejsou jen zprávy a novinky ze světa, ale spousta a spousta dalšího, jenže na to již zde není místo. Vězte však, že se tohoto fenoménu již nikdy nezbavíme a bude s námi napořád. Uvidíme samo, co všechno nám přinese. Doufejme, že jen dobré věci.