Dlouhodobou investici jako je koupě nového vozidla si musíte pořádně rozmyslet. A teď není řeč jen o značce, modelu, vybavení a barvě, ale také o jeho financování. Právě to je věc, která trápí hodně lidí. Kromě vlastních zdrojů máte několik dalších možností, jak postupovat.
Spotřebitelský úvěr
Tohle je klasika. Chcete nové auto, tak jdete do banky a zřídíte si spotřebitelskou půjčku. Její výhodou je to, že jde vozidlo okamžitě po koupi do vašeho vlastnictví, můžete si nechat udělat odpočet celého DPH z kupní ceny ihned na počátku splácení a zároveň můžete také provádět odpisy. Nevýhodou je bohužel vyšší úrok a tím pádem i vyšší částka, kterou ve finále zaplatíte.
Americká hypotéka
Jde o trochu netradiční přístup, ale rozhodně výhodnější než předchozí. Americká hypotéka od společnosti Americká nebankovní hypotéka slibuje výhodnou úrokovou sazbu, až 70 % z odhadní ceny předložené zástavy a splatností až na neuvěřitelných 30 let. Díky tomu budete mít úžasně nízké splátky a můžete o ni zažádat i v případě, že máte záznam v registru dlužníků.
Nejméně výhodná možnost
Leasing je sice oblíbený, ale rozhodně ne výhodný. Jeho největším negativem je to, že se stanete majitelem vozu až ve chvíli, kdy ho celé zaplatíte. To znamená, že s ním nemůžete nakládat podle svého. I kdybyste ho chtěli prodat, tak nemůžete. Splátky jsou obecně nižší, ale na druhou stranu musíte počítat s tím, že na konci budete muset uhradit ještě zůstatkovou cenu.
Varianty můžete využít dvě, a to klasický a operativní leasing. Operativní model je zajímavý v tom, že jezdíte neustále v novém. Jedná se prakticky o pronájem na 24 až 60 měsíců, po kterých si zvolíte nový model. Nevýhodou také je, že s vozem mohou jezdit jen osoby, které jsou napsané ve smlouvě. Splátky jsou podobné, ale nemáte u něj pojištění a nikdy nebude jen vaše.