Se stěhovací firmou komunikujte – je to základ úspěchu každé akce a raději, nežli zachovat tajuplnou mlčenlivost indiánského náčelníka, je lepší svěřit se s každou drobností, která vás zajímá, a která také bude zajímat stěhováky.
Přístup k nemovitostem – stěhujete se na městské sídliště, kam je obtížný přístup s velkým autem? Máte před domem dočasnou uzavírku a rozkopanou ulici? Stěhujete se do novostavby, kde ještě není chodník, ale jen rozbahněný terén? Probírejte se stěhováky i takovéto záležitosti, aby se na situaci mohli lépe připravit.
Naplánujte si termín včas – není dobrý nápad oslovit stěhovací firmu s tím, že byste se rádi pozítří kompletně přestěhovali. Zajištění termínu by mělo proběhnout nejlépe tři až pět týdnů předem, a je dobré termín stanovit napevno a neměnit jej. A kdy je nejvýhodnější se přestěhovat? Z ročních období je nejlepší jaro nebo podzim (není ani vedro, ani zima) a z dnů v týdnu středa či čtvrtek (menší provoz, méně stresu, možnost mít ještě v pátek dovolenou a volný víkend před námi).
Jak jste na tom s nábytkem – nábytek, který se nedá rozebrat, obalte tenkou flexibilní fólií, ta jej dokáže docela dobře ochránit. Rozebíratelný nábytek vždy rozeberte, uchráníte tím spoje od zbytečného namáhání v průběhu přenášení a jízdy stěhovacím vozem. Všechny šroubky, vruty, kolíky a další spojovací součásti pečlivě ukládejte do sáčků se zipem a označte. Víte, že mnoho stěhovacích firem zajišťuje i demontáž a zpětnou montáž nábytku? Může se to hodit hlavně u velkého nábytku, jako jsou vestavěné šatní skříně, s nimiž byste mohli mít mnoho starostí.
Speciality a neobvyklé situace – každou méně standardní situaci raději nahlaste včas. Patří sem např. stěhování domácích zvířat, akvárií, velkých televizorů, velmi cenných předmětů a starožitností, těžkých strojů a zařízení, nebezpečných chemikálií, střeliva a zbraní, stěhování špatně pohyblivých seniorů a handicapovaných osob s různými pomůckami, stěhování velkých rostlin (palmy) ze zimní zahrady, požadavky na montáž lustrů, garnýží atd.